У центрі столиці через незаконно встановлене кафе руйнується пам’ятка архітектури

У центрі Києва по вулиці Шота Руставелі почав руйнуватися фасад і фундамент пам’ятника архітектури.

Як повідомив депутат Київради Віктор Яцик, однією з причин руйнування могло стати кафе, яке встановили в арці будинку без жодних дозвільних документів.

За його словами, у листопаді 2019 року було зафіксовано раптове підтоплення зовнішньої стіни підвалу, яке поширилося на дві стіни, що призвело до появи цвілі та відшарування штукатурки. Крім цього, в результаті комісійного обстеження будинку в січні 2020 року було виявлено порушення зовнішньої герметизації фундаменту.

Депутат вважає, що однією з можливих причин виникнення такої проблеми є незаконно встановлене в арці пам’ятника архітектури кафе.

Він розповів, що кафе “Бістро пані Олеся” (власниця кафе Товтрівська Олеся Олександрівна) стихійно виникло у дворі житлового будинку, забудувавши арку пам’ятника архітектури. “Забудова незаконна і на плані будинку не значиться, вона перекрила собою водостік, в результаті чого вся вода під час дощів і танення снігу збирається під житловим будинком і підтоплює фундамент”, – підкреслив Яцик.

У зв’язку з цим депутат звернувся до голови Печерської райадміністрації з проханням обстежити проблемний будинок і не допустити його руйнування.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, одеському пам’ятнику архітектури по вулиці Маяковського, 1 загрожує руйнування через незаконне будівництво мансарди. Спробу незаконного реконструкції горищного приміщення зробив власник однієї з квартир. Найняті ним будівельники демонтували фасадну частину покрівлі та замінили несучі конструкції.

Джерело: https://nerukhomi.ua/ukr/news/u-kievi-rujnuetsya-pamyatnik-arhitekturi-odna-z-prichin-nezakonno-vstanovlene-kafe.htm