У центрі Києва завдяки провалу асфальту знайшли залишки історичних будинків

Черговий комунальний колапс стався в одному з дворів Києва вдень 16 грудня. На вулиці Малій Житомирській, 16/3 утворився чималий провал асфальту.

Замість звичних для всіх киян фонтанів з гарячої або холодної води, з-під провалу показалися частини історичної будівлі. Історики кажуть, що знахідка може бути дуже цікавою та важливою.

Під землею, як з’ясувалося, перебували підвали садиби, побудованої на початку ХІХ сторіччя.

Завал може пошкодити інший історичний будинок

  • Яма, яка утворилася внаслідок провалу асфальту, виявилась величезною. У ній цілком міг би поміститися легковий автомобіль.
  • У провалля звалилися шматки асфальту, ґрунту та бетонні вазони з квітами, які служили антипаркувальними засобами.
  • Наразі яму загородили спеціальною стрічкою.

Причини провалу асфальту та ґрунту у центрі Києва наразі невідомі. Ані експерти, ані представники КМДА поки що не прокоментували несподівану знахідку.

У соцмережах користувачі зазначають, що поява такого провалу може нанести шкоди історичному будинку, у дворі якого він утворився.

За словами експертки Київського науково-методичного центру з охорони пам’яток Олени Мокроусової, внаслідок провалу знайшли підвали або так звані дровники, які будували під землею для більш ефективного використання території. Вона також зазначила, що у КМДА немає профільних спеціалістів для огляду підвалів. Крім того, інспекція не має приїжджати на місце без офіційного звернення.

Джерело: “24 канал”