У столиці вийшли на протест лікарі “Павлівки”

У Києві протестує медичний персонал психіатричної лікарні. Медичному закладу не вистачає коштів після другого етапу медреформи.

Лікарі та медсестри КП “Психіатрія” 19 травня, незважаючи на сильний дощ, вийшли на масову акцію протесту. Після впровадження другого етапу медреформи, фінансування медичної установи скоротилося на дві третини.

Як повідомляє PavlovskyNEWS, незважаючи на негоду, по Києву прокотилися акції протесту. Лікарям однієї з  найбільших психіатричних лікарень в країні нема чим годувати і лікувати психічнохворих. Учасники акції розповіли, що коштів, які виділяються Національною службою здоров’я, не вистачає навіть на закупівлю ліків, не кажучи вже про забезпечення харчування, нормальних побутових умов і для зарплати лікарям.

ASPI news повідомляло, що під час першого протесту медики психлікарні розповіли, що в поточному році було отримано 69 млн грн замість необхідних 120 млн грн, через це будуть звільнені 450 співробітників з 1400 працівників для того, щоб інші отримували хоча б мінімальну зарплату. Президент України Володимир Зеленський заявив раніше, що реформа системи охорони здоров’я буде завершена.

Джерело: https://aspi.com.ua/news/kiiv/u-kievi-likari-psikhlikarni-viyshli-na-masoviy-protest-video