У столиці продовжують встановлювати контейнери для окремих фракцій твердих відходів

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

У поточному році комунальне підприємство “Київкомунсервіс” розмістило у дворах столиці майже 800 контейнерів.

Всього для сортування відходів в місті працює майже 4 000 одиниць різнотипних баків: дзвіночки – для скла, пластику та паперу; контейнери-сітки – для сухих відходів; а також контейнери для збору небезпечних відходів.

Рекомендації щодо сортування

СКЛО

Викидаємо: пляшки, банки, склобій (бита тара) від напоїв, лікарських та косметичних засобів тощо, бите віконне скло.

Не викидаємо: дзеркала, кришталь, армоване скло, порцеляну, також жаро- і ударостійке скло, будь-які лампочки.

ПАПІР

Викидаємо: білий папір, картон, паперове пакування, пакети з паперу, книжки, листівки, газети, журнали, зошити, альбоми.

Не викидаємо: змішану упаковка (tetra pak, pure pak), магазинні чеки, транспортні квитанції, папір ламінований чи із самоклейкою поверхнею, вироби які вже проходили переробку раніше (наприклад, лотки від яєць), господарський папір, коробки від сигарет, різна забруднена та волога паперова сировина.

ПЛАСТИК

Викидаємо: тару та упаковку – якщо бачите на упаковці цифру 1 або маркування PET, PETE; поліетилен високої та низької щільності – маркування HDPE, LDPE, або цифри 2 чи 4; поліпропілен у вигляді плівки, флаконів або контейнерів, поліетилен у вигляді плівки – маркування РР, або цифра 5;  полістирен, полістирол – маркування 6; упаковка tetra pak та pure pak.

Не викидаємо: кольорові непрозорі пляшки РЕТ чорного, білого і жовтого кольорів; полівінілхлорид – маркування ПВХ або цифра 3; інший пластик – маркування 7; а також – пластиковий лом, обгортки від цукерок, трубочки, зубні щітки, предмети які містять папір, метал, забруднені жиром предмети.

СУХА ФРАКЦІЯ

Для цього типу відходів призначений контейнер-сітка

Викидаємо: відходи пластику PET, скла, паперу – їх не варто викидати у контейнери-дзвіночки, тільки у сітку!

Метал (металеві бляшанки та кришечки з-під напоїв, консервів, косметики, інші предмети з металу, відчищені від залишків бруду та їжі).

Не викидаємо: харчові відходи, одноразовий посуд, вакуумну упаковку та упаковку типу “шуршик”, папір із залишками їжі та жиру, пінопласт, гумові вироби, одяг та текстиль.