У США Трампа планують позбавити доступу до звітів розвідки

Білий дім розглядає можливість позбавити колишнього президента США Дональда Трампа доступу до щотижневих звітів розвідки.

Як заявила речниця Білого дому Джен Псакі, радники з національної безпеки зараз вивчають це питання.

“Це хороше запитання. Очевидно, що воно ще знаходиться на розгляді”, – зазначила вона.

Всім колишнім президентам США надають щотижневі звіти розвідки і доступ до секретної інформації.

13 січня Палата представників прийняла резолюцію про імпічмент Трампа.

Процес імпічменту почався після того, як 6 січня прихильники Дональда Трампа увірвалися в будівлю Конгресу, який зібрався, щоб затвердити перемогу Джо Байдена на президентських виборах.

Тепер це питання розгляне Сенат – вища палата Конгресу. Резолюцію повинні підтримати не менше 67 сенаторів із загального числа в 100 осіб. Якщо Трампу оголосять імпічмент, він більше не зможе брати участь в президентських виборах.

Дональд Трамп – єдиний президент США, якого вдруге піддають імпічменту. Вперше процедуру оголосили після телефонної розмови Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським – глава Білого дому просив поновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою пов’язаний син демократа Джо Байдена Хантер.

45-го президента США звинуватили в тиску на Зеленського з метою отримати компромат на Байдена. Палата представників оголосила йому імпічмент, але Сенат повністю виправдав. Тоді тільки 5 сенаторів-республіканців голосували за імпічмент Трампа.

Джерело: НВ