У справі про розкрадання €62 млн українського банку “засвітилися” Аваков та Гонтарєва

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та ексглава Нацбанку Валерія Гонтарева можуть бути причетними до розкрадання €62 мільйонів євро Citycommerce Bank (ПАТ «Міський комерційний банк»), у зв’язку з цим Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило кримінальне провадження.

Про це йдеться у відповіді бюро на запит Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, провадження було відкрито 1 грудня за рішенням Вищого антикорупційного суду.

У НАБУ не називають прізвища фігурантів справи, але зазначають, що йдеться про можливе зловживання повноваженнями під час здійснення фінансових операцій посадовцями ПАТ «Міський комерційний банк», яким могли сприяти посадові особи органів державної влади (ч.2 ст. 364—1 Кримінального кодексу).

Згідно з матеріалами слідства, зловмисники використовували кореспондентські рахунки в австрійському банку Meinl Bank Aktiengesellschaft, з яких виводили гроші в офшори.

«Банк в Австрії за вказівкою власника українського банку видає кредити підконтрольним українцям офшорним компаніям. Гарантією цих кредитів стають кошти на кореспондентських рахунках українського банку в іноземному банку, який дає кредит. Зрештою, кредит не повертається і «гарантійні» кошти з коррахунку українського банку забирає як заставу австрійський банк», — цитує агентство.

За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), з коррахунків у Meinl Bank у 2014—2015 роках було незаконно виведено $385 млн і €75 млн. Це відбувалося, як правило, перед введенням у проблемні банки тимчасової адміністрації. Так, через Meinl Bank вивели $38 млн з «Південкомбанку», $40 млн з «Терра Банку», $39,5 млн з «ВіЕйБі Банку», €62 млн з «Міського комерційного банку» і $44 млн з банку «Київська Русь».

Джерело: “Бабель”