У школах Києва скасували безкоштовне харчування

З сьогоднішнього дня батьки будуть платити за кожен обід дитини 10 гривень.

У київських школах з сьогоднішнього дня, 19 січня, скасовано безкоштовне харчування для учнів. Так, один обід коштуватиме батькам приблизно 10 гривень. Про це повідомляє видання Українська правда.

Як заявила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, з 19 січня столичні школярі 1-4 класів не будуть забезпечені безкоштовним харчуванням у школі.

Вона наголосила, що безкоштовні обіди збережуть тільки для учнів пільгових категорій, а інші учні будуть мати можливість купити обід.

“У нас було безкоштовне харчування для всіх без винятку учнів 1-4 класів. Раніше це фінансувалося статтею з державного бюджету, яку нам як субвенцію направляли до місцевого бюджету, а тепер нам цих коштів не дали. І тепер місцеві органи влади можуть приймати рішення, продовжувати це харчування чи ні, залежно від того, є у них кошти чи ні. На жаль, сьогодні у нас таких коштів немає”, – пояснила Старостенко.

Вона зазначила, що шкільні кухні продовжать працювати. Старостенко не змогла уточнити, скільки буде коштувати такий обід, але припустила, що один обід коштуватиме батькам учнів 10 гривень.

“У нас середня вартість в школах була 7 гривень. Я зараз не можу говорити про вартість обіду, але думаю, що він буде коштувати в середньому 10 гривень”, – сказала Старостенко.

Вона також пояснила, що не було повідомлено ні на сайті КМДА, ні на сайті Департаменту освіти, тому що це питання вирішувалося і “місто до останнього шукало можливість забезпечити безкоштовне харчування всім учням 1-4 класів”.

За словами Старостенко, місто на тому, що не буде безкоштовного харчування, заощадить 120 мільйонів гривень на рік.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply