У Сенат США внесли новий законопроєкт про санкції проти “Північного потоку-2” та допомогу Україні

Сенатори США зареєстрували проєкт закону “Акт гарантування сувернітету України шляхом посилення її оборони”, який передбачає санкції проти газопроводу “Північний потік-2” та виділення $450 млн додаткової оборонної допомоги Україні.

Про це повідомив голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко у Facebook.

Автори законопроєкту пропонують надати Україні $450 млн доларів фінансової допомоги на військові потреби, додатково до цього ще $100 млн доларів на протиповітряну оборона та протикорабельні ракети, а також ключові системи і потужності сумісні з тим обладнанням і боєприпасами, які використовують наші збройні сили.

Крім того, документ пропонує збільшити фінансування міжнародної військової освіти та підготовки для українських офіцерів, посилити співпрацю між українською й американською арміями.

Також сенатори вимагають посилити існуючі обмеження щодо військового співробітництва США і Росії, допоки не припиниться окупація української території.

Водночас проєкт закону передбачає запровадження санкцій проти оператора “Північного потоку-2”, компанії Nord Stream AG, оскільки “цей трубопровід навмисно покликаний послабити та ізолювати Україну, збільшити залежність Європи від російської енергії, а також підірвати союзників і партнерів США по всій Європі”.

“Ми очікуємо, що The Guaranteeing Ukraine’s Autonomy by Reinforcing its Defense Act буде проголосований обома палатами американського Конгресу та підписаний президентом Джозефом Байденом”, – зазначив Вітренко.

Як повідомлялося, Сенат США схвалив законопроєкт про витрати на оборону в розмірі $770 млрд, який містить пункт про виділення Україні додаткової допомоги на підтримку українських збройних сил у $300 млн. Водночас у кінцевий варіант документу не потрапила спроба республіканців включити санкції щодо газопроводу “Північний потік-2” до Німеччини. Білий дім виступив проти такої поправки. 

Джерело: “Цензор.Нет”