У працюючих жінок виявили більш міцну пам’ять

Представницям прекрасної статі не потрібно мріяти про кар’єру домогосподарки. Дослідження показало, що працюючі жінки мають більш міцну пам’ять в літньому віці.

Чим більше часу жінки присвячують роботі, тим міцнішу пам’ять вони проявляють в старості, коли такий високий ризик розвитку серйозних вікових порушень. Науці добре відомо, що освіта позитивно впливає на процеси мислення в міру старіння, а щоденна активність підсилює ці процеси з віком. Тепер дослідження показало, що навіть без урахування рівня освіти постійна робота вже позитивно позначається на функціоналі жіночого мозку. Дослідження проводилося вченими з Cleveland Clinic.

У ньому взяли участь понад 6 тисяч жінок у віці від 16 до 55 років. За ними спостерігали протягом, в середньому, 12 років, кожні два роки оцінюючи пам’ять. Результати показали, що після 60 років у домогосподарок пам’ять почала погіршуватися на 50% швидше, ніж у жінок, які працювали. Фахівці в області жіночого мозку вважають це наслідком постійної активності і тих завдань, які щодня ставлять перед собою працюючі жінки. Їх рішення позитивно впливає на збереження механізмів пам’яті.

Причому не мало великого значення, коли саме жінки вирішували будь-які серйозні завдання – в молодому віці або після виходу на роботу після 30 і 40 років. Іншими словами, для жінки почати працювати для того, щоб зміцнити свій мозок у міру старіння, ніколи не буває пізно.

Джерело: Ukrhealth