У Польщі відреагували на рішення Лукашенка впровадити нове свято

17 вересня 1939 року є днем ​​нападу СРСР на Польщу. Саме в цей день в Білорусі, за рішенням диктатора Олександра Лукашенка, мають намір святкувати єдність країни. У Польщі вже відреагували на введення нового свята.

17 вересня треба вважати не «Днем національної єдності Білорусі», а «днем єдності двох тоталітарних режимів» – радянського і нацистського, повідомив Інститут національної пам’яті Польщі.

Як підкреслюють в ІНП Польщі, 17 вересня 1939 року Сталін виконав своє зобов’язання перед Гітлером відповідно до таємного протоколу до пакту Молотова-Ріббентропа, а напад Червоної армії на Польщу дозволив третьому рейху швидше завоювати країну.

17 вересня є символом злочинного співробітництва Гітлера і Сталіна в підпорядкуванні вільних народів Європи, додали в інституті. Співпраця Німеччини і СРСР принесла поневолення мільйонів громадян Польщі, в тому числі і національних меншин, а символом співпраці двох тоталітарних режимів був загальний військовий парад у Бресті 22 вересня 1939 року.

На окупованих територіях третій рейх і СРСР почали проводити політику репресій, злочинів і геноциду.

«Те, що 17 вересня 1939 року проголошено «Днем національної єдності Білорусі», є наругою над пам’яттю не тільки польських, а й білоруських жертв двох тоталітарних режимів. Насправді 17 вересня 1939 року – це «день двох тоталітарних режимів», – зазначає інститут національної памяті Польщі.

Раніше Лукашенко підписав указ про введення у Білорусі нового свята – Дня національної єдності Білорусі, його буде відзначати 17 вересня.

У цей день в 1939 році радянські війська без оголошення війни перейшли кордон Другої Речі Посполитої і захопили території, населені переважно українцями і білорусами.

Джерело: UA.news