У Польщі піддали критиці Меркель за розмову з Лукашенком

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував канцлерку Німеччини Ангелу Меркель за розмову з Олександром Лукашенком.

Про це пише DPA.

Відомо, що Меркель двічі розмовляла з Лукашенком, намагаючись вирішити кризу на кордоні з Польщею. Матеуш Моравецкий заявив, що Польща вітає той факт, що Європейський Союз бере участь у пошуках дипломатичного розв’язання кризи, але критично налаштований щодо Меркель.

«Коли канцлер Меркель зателефонувала Лукашенку, вона сприяла легітимації його режиму, тоді як боротьба за вільну Білорусь продовжується вже 15 місяців», – розповів він.

Прем’єр зазначив, що Лукашенко також зловжив своєю розмовою з Ангелою Меркель. Він вдав, що Меркель погодилася перевезти 2000 іммігрантів коридором до Німеччини та інших європейських країн.

Нагадаємо, в ході 50-хвилинної розмови Лукашенко і Меркель детально обговорили ситуацію з мігрантами на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою і Латвією. Сторони домовилися про пошук шляхів вирішення проблеми міграційної кризи, щоб не загострювати ситуацію. Також обговорили аспект надання гуманітарної допомоги біженцям.

Джерело: “Слово і діло”