У Пентагоні розглядають ймовірність конфлікту з Росією в Арктиці

У Пентагоні повідомили, що Арктика більше не є фортечною стіною, а океани – захисними ровами. Тепер вони є плацдармом для установки нового озброєння.

Пентагон має потребу у великій кількості криголамів, стратегічних портів і поліпшених комунікаціях, щоб перешкодити Росії і Китаю освоювати нові морські шляхи у Арктиці. Про це повідомляє Білл Герц у виданні The Washington Times, інформують Економічні новини.

Генерал ВПС Терренс Дж. О’Шонессі попередив, що супротивники США розглядають Арктику як військовий плацдарм для ракетних і інших установок. «Загрози, з якими стикаються Сполучені Штати і Канада, є реальними і значними. Арктика більше не є фортечною стіною, а наші океани більше не є захисними ровами. Тепер вони є плацдармом для установки нового озброєння», – сказав генерал О’Шонессі.

Генерал О’Шонессі розповів, що Китай і Росія створюють спільні проекти з освоєння Арктики. Москва посилює військовий потенціал, в той час як Пекін переслідує економічні вигоди. Китай оголосив, що планує створити «Полярний шовковий шлях».

Джерело: https://enovosty.com/uk/news_abroad-ukr/full/403-arktika-bilshe-ne-ye-fortechnoyu-stinoyu-pentagon