У Німеччині нова коаліція вимагає від Кремля припинити війну на сході України та піти з Криму

Новий федеральний уряд ФРН продовжуватиме зусилля щодо відновлення територіальної цілісності України.

Таке зобов’язання закріплено в коаліційній угоді, яка була узгоджена та представлена в Берліні 24 листопада, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ми продовжуватимемо допомагати Україні у відновленні її повної територіальної цілісності та суверенітету», – йдеться у документі.

В ньому також зазначається, що Німеччина прагне поглибити енергетичне партнерство з Україною та рухатися шляхом виконання «великих амбіцій у сферах відновлюваної енергетики, виробництва зеленого водню, енергоефективності та скорочення викидів CO2».

Крім того, учасники коаліції партії вимагають від Росії «негайно припинити спроби дестабілізації України, насильство на сході України та незаконну анексію Криму». «Шлях до мирного вирішення конфлікту на сході України та зняття пов’язаних із цим санкцій залежить від повного виконання Мінських домовленостей», – йдеться у документі. Його підписанти виступають за вирішення заморожених конфліктів у регіоні.

Стосовно Росії в угоді також йдеться про те, що Берлін готовий до «конструктивного діалогу», але на засадах міжнародного права. При цьому будуть враховуватися інтереси партнерів у Центральній та Східній Європі. «Ми візьмемо до уваги різне сприйняття загроз і зосередимося на спільній і послідовній політиці ЄС щодо Росії», – обіцяють у німецькій коаліції.

Її учасники підкреслили, що Німеччина продовжуватиме разом з ЄС та його державами-членами розвивати програму Східного партнерства. «Такі держави, як Україна, Молдова та Грузія, які прагнуть приєднатися до ЄС, повинні мати можливість наблизитися (до ЄС) за допомогою послідовних реформ на основі верховенства права та ринкової економіки», – записано в угоді.

Коаліційна угода містить 177 сторінок. Її ще мають затвердити три партії-учасники коаліції. Процедуру планується завершити до 6 грудня, після чого буде обрано канцлером Олафа Шольца.

Як повідомлялося, у Німеччині про створення урядової коаліції домовилися Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з Олафом Шольцем, «Зелені» та Вільні демократи.