У NASA представили амбітний план освоєння Місяця

Співробітники НАСА розповіли, чим конкретно будуть займатися астронавти після висадки на Місяць в 2024 році.

2 квітня Національній космічній раді НАСА був представлений детальний план діяльності астронавтів під час довгострокового перебування на першій постійній місячній базі Артеміда.

“Після 20 років безперервного життя на навколоземній орбіті ми готові до наступної великої задачі освоєння космосу — створення стійкої присутності на Місяці і навколо неї”, — заявив адміністратор НАСА Джим Бріденстайн (Jim Bridenstine).

Передбачається, що табір астронавтів буде побудований в кратері Шеклтона на південному полюсі Місяця. За проектом, база зможе приймати до 4-х космонавтів, яких керівництво НАСА вибере з 12 тисяч американців, які подали заявку. Під час перебування на поверхні самотнього супутника Землі дослідники будуть вивчати особливості місячного грунту і перевіряти, чи придатні умови космосу для життя людей.

Освоєння Місяця

Артеміда стане найбільшою позаземною лабораторією, в якій з доступних місцевих матеріалів люди навчаться виробляти паливо, будматеріали і воду. У планах НАСА-знайти способи боротьби з неприємним місячним пилом, а також придумати, як адаптуватися до холодних місячних ночей і безжальної космічної радіації. Здійснити намічене допоможуть робототехніка і нові технології, в тому числі, мобільні системи.

Для місячної місії розробляються два пересувних апарати: легкий транспортний місяцехід для короткочасних переміщень і населена мобільна платформа — засіб для далеких експедицій тривалістю до 45 днів.

У довгостроковій перспективі місячну базу необхідно оснастити посадковим майданчиком, а також інфраструктурою для автономного електропостачання, зв’язку з Землею і видалення відходів.

Репетиція польоту до інших планет

Найамбітніша і захоплююча дух частина проекту Артеміда – це станція “Gateway” на орбіті супутника Землі. Місячні “ворота” послужать стартовим майданчиком для польотів, що імітують далекі міжпланетні місії. Першою модельованою експедицією стане пілотований “політ” на Марс.

Команда з чотирьох астронавтів проведе на станції кілька місяців, збираючи дані про те, як відкритий космос впливає на обладнання та людський організм. Коли пройде стільки ж часу, скільки займає шлях до Червоної планети, космонавти відрепетирують висадку на поверхню «Марса». Двоє членів екіпажу спустяться на місячну поверхню, а потім повернуться на ракету і знову відправляться в «дорогу». Ще кілька місяців астронавти будуть жити на орбіті Місяця.

“Ці місії будуть найдовшими за всю історію перебування людини за межами земної орбіти — йдеться в звіті НАСА — – ми вперше зможемо перевірити, наскільки наші довготривалі системи готові до далеких польотів і операцій з поділу екіпажу. Результати, які ми отримаємо, мають вирішальне значення для першого пілотованого польоту на Марс”.

Джерело: https://bizua.org/5198/u-nasa-predstavyly-ambitnyj-plan-osvoyennya-misyatsya