У найближчі 10 років у світі народиться майже на 5 млн дівчаток менше

Вчені прогнозують, що у найближчі 10 років у світі народжуватиметься на 4,7 мільйона дівчаток менше. Пояснюють це культурою деяких країн, які надають перевагу народженню хлопчиків.

Про це повідомляє AFP із посиланням на дослідження, опубліковане у медичному журналі BMJ. Для цього міжнародна група вчених проаналізувала дані про понад 3 мільярди народжень за останні 50 років.

Науковці зосередились на 12 країн, де диспропорція чоловіків і жінок зросла з 1970 року, та на 17 країнах, де на співвідношення чоловіків і жінок впливають соціальні чи культурні тенденції. Вони змоделювали два сценарії.

За першим — спрогнозували народжуваність за статистичними даними. Відповідно до нього, до 2030 року у світі народиться на 4,7 мільйона дівчат менше.

У другому сценарії враховували спостереження за тенденціями та зменшенням народжуваності. Відповідно, до 2100 року у світі може народитися на 22 мільйони дівчаток менше.

Чому такі прогнози і на що вплинуть такі зміни?

Науковці зазначили, що зменшення кількості дівчат призведе до надлишку молодих чоловіків до 2030 року. А це може призвести до підвищення рівня антигромадської поведінки та насильства. Крім того, може вплинути на зменшення кількості шлюбів.

Автори дослідження пояснюють, що за останні 40 років у Південно-Східній Європі та Південній і Східній Азії зростає кількість абортів за статевою ознакою дитини. Наприклад, в Індії народження дівчинки може вважатися фінансовим тягарем. Є випадки вбивств або покидання дівчат після народження.

Організація Об’єднаних Націй називає таку практику шкідливою і вважає, що з нею потрібно боротися. Автори роботи закликали проводити освітні ініціативи, щоб зменшити кількість абортів через стать дитини.

Джерело: “Громадське”