У НАЙБІЛЬШІЙ ПІДВОДНІЙ ПЕЧЕРІ СВІТУ ЗНАЙШЛИ КЛАДОВИЩЕ ДРЕВНІХ МАЙЯ

В Мексиці, у величезній печерній системі Сак-Актун було виявлено 198 стародавніх артефактів та численні людські поховання.

Науковці з Національного інституту антропології та історії Мексики розповіли, що у печерній системі було виявлено 198 артефактів, переважна більшість яких відноситься саме до культури майя. Крім цього, на дні печери лежали скам’янілості істот, які жили за ще часів останньої льодовикової епохи, в тому числі гігантських лінивців і ведмедів.

«Її підземні порожнини майя використовували для жертвоприношень, оскільки вважали їх воротами в потойбічний світ. Торговці слідували встановленими маршрутами і використовували ці місця як ритуальні пункти паломництва. Вони робили зупинки на вівтарях і священних місцях, де залишили свій слід», — зазначив керівник дослідницької групи – підводний археолог Гільєрмо де Анда.

Археологи вважають, що найбільша в світі підводна печерна система Сан-Актун слугувала для древніх майя одночасно цвинтарем і місцем релігійного культу. В Сан-Актун було також знайдено залишки керамічного посуду, настінні гравюри, численні предмети релігійного поклоніння.

http://new-s.com.ua/nayka/vyjavleno_velycheznyj_drevnij_cvyntar_majja_11639.html