У МЗС Польщі сподіваються врегулювати історичну суперечку з Україною

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сподівається, що історичну суперечку з Україною вдасться врегулювати на запланованій зустрічі віце-прем’єрів Польщі та України

МЗС Польщі висловило надію на вирішення спору з Україною. Про заявив Яцек Чапутович, 10 лютого повідомляє «Польське Радіо».

За словами очільника польського дипломатичного відомства, Варшава усвідомлює стурбованість Києва через ухвалений Сеймом та підписаний президентом Польщі пакет законопроектів, якими було внесено зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

Чапутович сподівається, що суперечку вдасться залагодити на зустрічі віце-прем’єрів Польщі та України. Зустріч запланована на наступний тиждень.

«Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні ми отримали цьому підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносини між нашими країнами», – зазначив дипломат.

Нагадаємо, що 26 січня Сейм Польщі ухвалив пакет законопроектів, якими було внесено зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Він передбачає, зокрема, заборону так званої «бандерівської ідеології», порушення якої карається штрафом або позбавленням волі на термін до трьох років.

Президент Петро Порошенко розкритикував прийнятий у Польщі закон, а у Верховній Раді України оприлюднили офіційну заяву про те, що скандальний польський закон про Інститут нацпам’яті принижує гідність української нації та є наругою над історичною правдою.

Попри протест влади України, Ізраїлю, США та керівників європейських інституцій, президент Анджей Дуда підписав документ.

Згодом у Державному департаменті Сполучених Штатів Америки заявили, щозасуджують рішення президента Польщі підписати цей закон.

http://racurs.ua/ua/n100884-u-mzs-polschi-spodivautsya-vreguluvaty-istorychnu-superechku-z-ukrayinou