У Молдові ухвалили декларацію щодо втручань Росії у політичні процеси держави

Наголошується, що метою декларації є захист інформаційного простору країни.

Парламент Республіки Молдова прийняли декларацію, в якій засуджується втручання Російської Федерації у політичні процеси держави. Про це повідомляє Укрінформ.

Наголошується, що метою декларації є захист інформаційного простору країни.

“Образливі заяви на адресу нашої країни та її громадян, блокування експорту молдавських виробників продукції, переслідування російськими правоохоронними органами політичних персон і офіційних осіб Республіки Молдова, включаючи представників парламенту і уряду, є недружніми та провокаційними і свідчать про відкрите втручання Москви в політичні процеси країни”, – йдеться в офіційній заяві.

У свою чергу, депутати стурбовані тим, що Росія відкрито підтримує окремі політичні партії лівого спрямування, намагаючись вплинути на результат парламентських виборів, що відбудуться у Молдові восени 2018 року.

Зокрема, у документі Молдова закликає  владу РФ до конструктивного діалогу, який може вирішити існуючі проблеми.

“Декларацію було ухвалено у відповідь на оприлюднену раніше заяву російської Держдуми, в якій депутати закликають до розірвання всіх контрактів на ретрансляцію програм російського телебачення на території Молдови”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 20 січня спікер молдовського парламенту Андріан Канду  заявив, що влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки збитків від військової присутності Росії в Придністров’ї протягом 25 років. Рахунок, який можуть пред’явити Москві, за його словами, буде вимірюватися в мільярдах доларів.

http://tyzhden.ua/News/209215