У місії ОБСЄ прокоментували рішення Москви про вивід спостерігачів з Донбасу

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявила, що проінформована про відкликання російських спостерігачів із Спільного центру з контролю та координації припинення вогню на Донбасі.

“СЦКК виконує низку ключових функцій щодо забезпечення безпеки СММ. Окрім того, Спільному центру доручено сприяти оперативному реагуванню на можливі випадки перешкоджання моніторингу та верифікації, що проводяться СММ ОБСЄ”, – йдеться у коментарі СММ ОБСЄ дляУкраїнської правди.

У ОБСЄ наголосили, що СЦКК відіграє важливу роль у реалізації Мінських домовленостей, зокрема, наглядачі здійснюють загальну координацію робіт із розмінування в зоні АТО.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ РФ заявило про припинення роботи російських представників в СЦКК на Донбасі з вівторка, 19 грудня.

У МЗС України пояснили, що припинення роботи російських спостерігачів на Донбасі в односторонньому порядку є провокацією і підриває Мінські домовленості.

Українська сторона в СЦКК заявила, що продовжить свою місію, але буде змушена вивести своїх спостерігачів з окупованої території Донбасу через відсутність гарантій безпеки.

http://nv.ua/ukr/ukraine/events/u-misiji-obsje-prokomentuvali-rishennja-moskvi-pro-vivid-rosijskih-nagljadachiv-z-donbasu-2395878.html