У Мінкультури розглянули стан підготовки участі України у 57-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва

 

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко провела зустріч з експертами «Реанімаційного пакету реформ» з метою обговорення стану підготовки участі України у 57-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва. Про це повідомляється на сторінці Мінкульту у Facebook.
На початку робочої зустрічі Світлана Фоменко поінформувала присутніх про стан справ і кроки Міністерства культури у підготовці до участі України у 57-му Венеціанському бієнале.
«Мінкультури розробило Порядок відбору Куратора національного культурного проекту для представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва, яким встановлюються єдині вимоги щодо проведення процедури відбору. Зазначений Порядок наразі перебуває на державній реєстрації в Міністерстві юстиції України, після завершення якої буде оприлюднений на офіційному сайті Міністерства культури України», – зазначила Перший заступник Міністра.
Під час зустрічі розглядалися питання відбору Куратора проекту, процедури відбору експертної ради з відбору мистецького проекту, який представлятиме Україну на Венеціанському бієнале.
Жваву дискусію викликало питання визначення критеріїв відбору представників експертної комісії. У процесі обговорення були запропоновані такі критерії відбору експертів:
– не більше 1 представника від інституції;
– репрезентативна вибірка експертів в сфері візуального мистецтва – державна організація, недержавна організація, арт-критик, незалежний експерт, представник громадськості, наукова установа, організація в сфері культурних індустрій;
– релевантний досвід, підтверджений рекомендаціями.
Також акцентувалась увага, що перевага може надаватися експертам, які були залучені до організації участі у попередніх Бієнале, мають досвід участі в міжнародних проектах

Джерело: Хрещатик

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply