У Мексиканській затоці з’явиться «зона смерті»?

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) прогнозує появу величезної безкисневої ділянки в Мексиканській затоці. «Зона смерті» захопить 14 тис. км² внутрішнього моря Атлантичного океану.

Район, який по територіальним мірками навіть більше Багамських островів, з’явився через глобальне потепління. Через температурні і кліматичні зміни, вода внутрішнього моря прогрілася наскільки, що це стимулювало підвищений ріст кислородопоїдающих водоростей. А так як при гострій нестачі повітря може функціонувати тільки обмежене число живих організмів, то таке місце стає «мертвою зоною».

Другою, але не менш важливою причиною появи «плями», є неорієнтоване на підтримку екологічного балансу сільське господарство. Місцеві агрономи не гребують використанням азотистих добрив. В результаті підгодівлі, необхідні для збільшення показників врожайності, дощами вимиваються з полів і потрапляють в Міссісіпі. Води річки несуть шкідливі відходи прямо в Мексиканську затоку, які вже постраждали від великої кількості водоростей.

Експерти NOAA стверджують, що цього літа розмір «мертвої зони» збільшиться до 14 028 км². Це всього на 95 км менше, ніж рекордні показники для даного регіону внутрішнього моря Атлантичного океану. Прогнози ґрунтуються на тому, що з початку 2019 Мексиканську затоку був забруднений 156 тис. метричними тоннами нітратів і 25,3 тис. метричними тоннами фосфору, що набагато перевищує середньостатистичне щорічна кількість викидів.

https://navkolonas.com/archives/36321