У київському Будинку актора відбудеться вечір пам’яті літератора і дисидента Івана Світличного

Напередодні 89-ї річниці з дня народження видатного поета, перекладача, літературознавця, радянського політичного в’язня Івана Світличного в київському Будинку актора відбудеться літературно-музичний вечір, присвячений його творчості. Про це кореспонденту видання “ГОРДОН” розповів ініціатор акції, друг Світличного, дисидент, голова Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

8 вересня у Києві відбудеться вечір пам’яті видатного українського поета, літературознавця, перекладача і радянського політичного в’язня Івана Світличного, розповів кореспондентові видання “ГОРДОН” ініціатор акції, дисидент, голова Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

“Організувати цю подію мені допомогла київська молодь. Вони зібрали гроші, щоб оплатити зал. Під час зустрічі я розповім про Івана Олексійовича. Буде прекрасна музика. Відома актриса Галина Стефанова прочитає поему “Курбас”, яку він написав у зоні. Я мав щастя бути одним із перших її слухачів. У Світличного, коли він зачитував цю поему, тремтіли руки і голос – настільки він був схвильованим”, – розповів Глузман.

Він зазначив, що намагається нагадати сучасникам про Світличного, тому що про нього несправедливо забули.

“Світличний – мій табірний учитель і друг. Саме в зоні ми з ним познайомилися. У нього було українське серце. Це змушувало його виступати проти оскаженілої русифікації, яку проводили в Україні. Він був дійсно визначною людиною. Інтелігент у першому поколінні, справжній європейський інтелектуал. У зоні перекладав французьких поетів, багато писав і був нашим духовним наставником. Світличного знали всі сьогоднішні великі українські патріоти, але чомусь ніколи не згадували. Тому я намагаюся нагадати Україні, що був у неї такий син. Мені важливо, щоб сучасна Україна знала не тільки тих дисидентів, які, на мою думку, не були уособленням дотримання прав людини і демократії. Якби Світличний був живий, він не пішов би в політику, але був би справжнім моральним авторитетом, і, може, Україна б рухалася в іншому напрямку”, – підкреслив співрозмовник.

Вечір пам’яті Івана Світличного відбудеться 8 вересня у київському Будинку актора за адресою: Ярославів Вал, 7. Початок заходу о 19.00. Вхід вільний. Кожен учасник цієї інтелектуальної акції отримає на згадку брошуру з віршами Світличного і спогадами про нього.

https://gordonua.com/ukr/news/kiev/-u-kijivskomu-budinku-aktora-vidbudetsja-vechir-pam-jati-literatora-i-disidenta-ivana-svitlichnogo-335033.html