У Києві закриють 45 котелень й модернізують всю теплову систему

Кожен день у Києві відбувається від 30 до 40 пошкоджень на трубопроводах центрального опалення й гарячої води. Цілодобово їх усувають більше 30 бригад спеціалістів та 280 одиниць техніки. Про це розповівголовний інженер СП «Київські тепломережі» КП «Київтеплоенерго» Юрій Паливода.

З травня ми ліквідували більше 10 тисяч аварій. А з початку опалювального сезону усунуто 4200 пошкоджень, – говорить Юрій Паливода. – Узимку час на ліквідацію таких ситуацій складає не більше 6-8 годин. Якщо аварія масштабна – то не більше доби витрачаємо на її усунення. Враховуючи те, що столичні тепломережі зношені на майже 80 відсотків, місто склало план модернізації всієї системи теплопостачання. Так, до речі, у 2019 році буде перекладено на нові попередньо ізольовані труби (ПІТ-труби), 100 кілометрів найбільш аварійних тепломереж, і це коштуватиме майже 600 мільйонів гривен. Але наш план більш масштабний і фінансуватиметься з 3 джерел – з внутрішніх коштів «Київтеплоенерго» (це приблизно 300 мільйонів гривень), з коштів міста (300 мільйонів), з коштів, що надає ЄБРР – 100 мільйонів доларів. Крім ПІТ труб, будуть закриватися 45 малих нерентабельних котелень, а споживачів переключатимемо на потужні сучасні джерела теплопостачання. Будемо також відходити від використання Центральних теплопунктів й встановлювати поступово Індивідуальні теплопункти у будинках і комплексах, де буде погодне регулювання температури теплоносія, що дозволить значно економити кошти споживачів.

Киян також закликають активніше займатися енергомодернізацією своїх будинків. Як приклад наводиться сплата за опалення у трьох абсолютно однакових житлових спорудах, обладнаних лічильниками тепла. Так, жителі будинку на вул. Братиславській,12, де зроблено повне утеплення споруди, заплатили за опалення по 20,39 грн. за 1 кв. метр, мешканці будинку на Корольова, 11-А, де утеплено лише торець будівлі, – по 23,74 грн. за 1 кв. метр, а кияни з не утепленого дому на Кольцова, 11 – по 25, 67 грн.

Юрій Паливода підкреслив, що температура теплоносія, що подається у будинки столиці залежить від погоди, й регулюється відповідно до температурного графіка, що встановлює КМДА на основі прогнозу Укргідрометцентру. Якість газу, що використовується для підігріву води, його калорійність, не погіршилася, а навпаки – стала кращою. Але існує багато проблем у самих житлових спорудах, що впливає на тепло у квартирах. Це самостійні втручання у систему опалення, навішування не передбачених проектом, додаткових батарей у квартирах, від чого у сусідніх помешкання стає холодніше, зрізання труб циркуляції гарячої води й таке інше.