У Києві з’явився ще один музей

У столиці реорганізують комунальне підприємство «Аптека-Музей» шляхом перетворення на комунальний музейний заклад «Аптека-Музей».

Таке рішення було прийнято сьогодні, 15 червня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 72 депутатами, інформує Київська міська рада.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, на сьогодні важливо привести у відповідність організаційно-правову форму даного об’єкта та створити повноцінний музейний заклад.

«Аптеку в цьому будинку було відкрито ще в 1728 році. З того часу постійно змінювались власники та функціонал будівлі, і аж у 1988 році було відкрито музей. Наразі в колекції музею тисячі експонатів, серед яких аптечні меблі XVIII-XIX століть, зразки аптечного посуду різних епох, фрагменти рукописів часів Київської Русі, підручники з медицини та терапії. Виставка займає 12 залів. «Аптека-Музей» фактично є музейним закладом культури, основним завданням якого має бути здійснення науково-дослідної та культурно-освітньої діяльності для збереження та популяризації музейної колекції, а також залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що комунальний музейний заклад «Аптека-Музей» буде підпорядковано Департаменту культури КМДА.

Джерело: “Великий Київ”