У Києві з’явиться меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Києві з’явиться Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. На місці майбутнього пам’ятника вже заклали пам’ятний камінь. У церемонії його відкриття взяв участь Президент України Володимир Зеленський. Про це повідомили на сайті Офісу Президента.

Меморіал встановлять на Либідській площі. Він з’явиться на місці, де раніше стояв пам’ятник чекістам, який демонтували кілька років тому.

Пам’ятник, що прославляв не людей, а жорстоку систему — систему, яка є винною, зокрема, у геноциді кримськотатарського народу. Саме на цьому місці в Києві має постати меморіал нашої поваги до кримськотатарського народу і вшанування пам’яті всіх жертв геноцидних ударів Росії по нашому Криму, — наголосив Володимир Зеленський.

Зазначимо, що концепція належить відомому архітектору Ерфану Шамсіддінову. Колись він був ініціатором зведення такого меморіалу в Криму, але цю ідею так і не реалізували. Матеріали вже покійного Ерфана Шамсіддінова передала його онука. До них додали сучасний погляд митців з Києва.

Спочатку планувалося, що пам’ятний знак буде заввишки до 2 метрів, але згодом проєкт зазнав змін.

Джерело: “ТиКиїв”