У Києві з’явилась 6-метрова інсталяція на підтримку психічного здоров‘я чоловіків

На Контрактовій площі у Києві відкрили інсталяцію у формі башти-Дженги висотою понад 6 метрів – задля привернення уваги до психічного здоров‘я чоловіків.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проєкт представляє собою башту з блоків, на яких назовні написано оптимістичні гасла: «все нормально», «сам впораюсь», «я ж мужик», «я не ганчірка», а всередині – про тривоги і проблеми чоловіків: «хочу спокою», «самотньо», «немає сенсу», «хочу закінчити це» тощо.

Інсталяція має на меті привернути увагу до однієї з найбільш ігнорованих проблем в Україні: психічного здоров’я чоловіків.

Адже загальноприйнята думка, що чоловік має бути сильним, самотужки і мовчки долати проблеми, але всередині «башти», як і в чоловіків, ховаються тривоги, біль, знесиленість і страхи. Все те, про що суспільство навчило їх мовчати.

«Я хотіла би звернути увагу кожного і закликати кожного: не вважайте, що ви найсильніші, не вважайте, що ви слабкі, якщо будете звертатися по допомогу. Ця проблема існує у всьому світі», – зазначила заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук під час відкриття інсталяції.

У промові голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Ан Нгуєн закликав звертатися до відкритої минулоріч гарячої лінії психологічної допомоги – 0 800 211 444.

Відкриття інсталяції закінчилося грою у Дженгу (гра, де учасники дістають по черзі блоки з основи башти і кладуть їх нагору, поки вона не впаде).

Невдовзі планується подорож проєкту до Маріуполя.