У Києві викрито наймасштабнішу в Україні мережу із виготовлення фейкових COVID-сертифікатів

Служба безпеки України ліквідувала мережу, яка займалася виготовленням несправжніх сертифікатів про проходження вакцинації від коронавірусної інфекції. Наразі це найбільша подібна мережа, викрита правоохоронцями.

За інформацією пресслужби СБУ, злочинну діяльність було викрито у Києві – зловмисники оформлювали медичні документи без фактичного проведення вакцинації від COVID-19. Щомісяця ділки отримували 5 мільйонів гривень “прибутку”. Як зазначають правоохоронці, станом на сьогодні, це найбільша мережа в Україні за кількістю виготовлених фейкових COVID-документів.

Організували масштабну махінацію двоє мешканців столиці – вони задіяли кількох керівників медзакладів та шістьох сімейних лікарів. Дані “клієнтів” вносилися до електронної системи eHealth, при цьому, щеплення не були зроблені. Зараз продовжується процес щодо повідомлення організаторам схеми про підозру у вчиненні злочину, досудове розслідування триває.

ASPI news інформувало, у Львові працівники міської лікарні видавали фейкові COVID-сертифікати. Також нагадаємо, що один з медичних центрів в Ужгороді, де проводили “анонімну вакцинацію”, виключено з переліку медзакладів, які проводять щеплення проти COVID-19.

Джерело: “Інформаційне агентство ASPI”