У Києві ввели “сухий закон”. Не вперше.

Київрада знову заборонила продаж алкогольних напоїв.

Чи буде ефективна нова заборона? Що зробили депутати для можливості здійснити цей указ, який контролюючий орган буде стежити за дотриманням прийнятої ініціативи? Всі ці питання були врегульовані і київрада постановила: заборонити продаж спиртного в магазинах і МАФах у нічний час – з 23.00 ночі до 10.00 ранку.

Рішення було прийнято, як невідкладне і практично не обговорювалося. Його підтримали 77 із 85 депутатів.

При цьому ресторани, кафе, бари, заклади громадського харчування не потрапляють під заборону. Алкоголь можна буде придбати в названих закладах та вжити у відведених для цього місцях.

Згідно з ухваленим рішенням, Департамент промисловості та підприємництва повинен довести вимоги цього рішення до відома всіх суб’єктів підприємництва, а також контролювати його виконання. Також Київрада рекомендувала Нацполиции контролювати його виконання. Порушникам загрожує позбавлення ліцензії на право продажу алкогольних напоїв, підкреслює агентство.

При обговоренні частина депутатського корпусу пропонувала дозволити продаж алкоголю з 8.00 ранку, а не з 10.00, пояснюючи це тим, що багато людей вранці по дорозі на роботу здійснюють закупівлі продуктів харчування і одночасно запаси алкогольних напоїв. Так само люди звикли скупатися у вихідні по дорозі на дачу або в місця відпочинку. При цьому вони не є порушниками порядку в місті, але їх обмежують. Але більшість підтримала позицію доопрацювати окремо таку правку і внести її рішення пізніше, на іншому засіданні Київради.

https://znaj.ua/society/176605-alkogol-v-ukrajini-opinivsya-pid-zaboronoyu-shcho-vidbuvayetsya