У Києві встановлять перші дві станції моніторингу повітря

У 2020-му в Києві планують встановити обладнання для моніторингу повітря у двох локаціях – в Дарницькому та Дніпровському районах.

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook.

За його інформацією, прилади будуть розміщені за адресами:

  • вул. Каунаська, 12, Дніпровський район, (на обладнання та обслуговування виділено близько 15,6 мільйона гривень);
  • вул. Декабристів, 1, Дарницький район, (обладнання та послуги коштують 20,5 мільйона гривень).

Встановлене обладнання складатиметься з приладів, що вимірюватимуть концентрації різних речовин у атмосфері.

– У пунктах за різними адресами обладнання буде дещо відрізнятись, однак основна «начинка» приблизно однакова, – розповів Костянтин Яловий. – Це аналізатори для визначення концентрації речовин в атмосферному повітрі (CO, діоксиду сірки, оксидів азоту, зважених часток, формальдегіду, тощо), пробовідбірні пристрої, газові магістралі, системи збору даних, метеорологічні комплекси, а також програмне забезпечення.

Серверна частина системи моніторингу буде розміщена у центрі обробки даних Київради. А інформація з приладів буде доступна онлайн – планується її оприлюднення на сайтах Київради та КМДА (Управління екології та природних ресурсів).

У рамках створення системи моніторингу повітря у Києві планується 22 станції за різними адресами.

– Київ – великий мегаполіс, який щосекунди забруднюється підприємствами, викидами автотранспорту, тощо. Знаючи, які речовини і де викидаються у повітря, муніципалітет зможе здійснювати заходи для очищення атмосфери. Наприклад, обмежувати рух транспорту, проводити полив вулиць чи зобов’язувати підприємства встановлювати додаткові засоби очистки, – пояснив важливість встановлення станцій Костянтин Яловий.

Джерело: https://vechirniy.kyiv.ua/news/do-kintsya-roku-v-stolytsi-vstanovlyat-pershi-dvi-stantsii-monitorynhu-povitrya