У Києві відмовилися рахувати оплату опалення за середніми показниками будинків з лічильниками

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) заявили про неможливість нарахування плати за послугу централізованого опалення в будинках без приладів обліку теплової енергії за середніми показниками споживання теплової енергії в будинках, обладнаних лічильниками тепла, за листопад.

Про це заявив заступник голови Київміськадміністрації Петро Пантелєєв, передаютьУкраїнські новини.

“Поки ми не можемо нарахувати плату за опалення для будинків без лічильників за середніми показниками”, – сказав він.

При цьому Пантелєєв додав, що система має запрацювати найближчим часом.

Так, для будинків без лічильників плата буде нараховуватися за формулою: тариф помножений на площу квартири і помножений на коефіцієнт. Таких будинків у Києві менш ніж 7%.

Наразі будинковими приладами обліку теплоенергії обладнано понад 93% комунальних будинків Києва.

При цьому раніше Пантелєєв заявляв, що платіжні доручення за спожите в листопаді тепло для киян, які проживають в будинках без лічильників, будуть розраховані за новою методикою на основі фактичних показань спожитої теплової енергії в будинках, де прилади обліку встановлені.

Нагадаємо, що в 2016 році Кабінет Міністрів зобов’язав підприємства теплокомуненерго нараховувати плату за опалення для споживачів в будинках без лічильників тепла, виходячи із середніх показників споживання теплової енергії в будинках, обладнаних лічильниками тепла за умови обладнання не менш ніж 50% будинків.

У серпні 2017 року Україна набув чинності закон про комерційний облік послуг з постачання теплової енергії та водопостачання, яким передбачається зобов’язання операторів зовнішніх інженерних мереж (тепломережі, водоканали) обладнати 100% житлових будинків побудинковими вузлами обліку (теплової енергії, води).

Раніше повідомлялося, що рахунки за опалення 600 київських будинків не враховують показання лічильників.

Джерело: http://biz.nv.ua/ukr/markets/u-kijevi-vidmovilisja-vvazhati-oplatu-opalennja-za-serednimi-pokaznikami-budinkiv-z-lichilnikami-2352885.html