У Києві відкрилась виставка “Скарби різдвяної скрині”

Столичні музеї підготували для киян справжній подарунок – неймовірну, атмосферну та казкову виставку новорічних та різдвяних скарбів. На вас чекають близько тисячі ялинкових іграшок, серед яких справжні раритети та предмети колекціонування, а також розповіді про маловідомі традиції українського Різдва, екскурсії та майстер-класи.

Про це повідомляє “Великий Київ”, посилаючись на Музей Києва.

Виставка знайомить з історією ялинкової прикраси та зимових свят крізь століття, а представлені зразки колекцій включають найрізноманітніші ялинкові прикраси: фігурки з вати та пап’є маше, дротові іграшки, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонажні, лавсанові та пластикові іграшки, фабричні скляні ялинкові прикраси.

Справжніми скарбами представленої “різдвяної скрині” є іграшка віком понад півтора століття, яка датується 1850-ми роками; ялинкові прикраси кінця ХІХ ст., виготовлені в Німеччині, Бельгії, Греції, Чехії; богемські каркасні іграшки та стилізована ялинка початку ХІХ ст., вбрана «їстівними» іграшками та прикрасами з рогожки та свічками.

Поряд з ялинковими прикрасами представлені раритетні різдвяно-новорічні листівки початку ХХ ст., вітальні новорічні листівки 1950-60-х років та листівки української діаспори 1940-70-х років.

Окремою та важливою темою виставки є історія українського Різдва. Шлях та трансформація цього свята крізь роки та зміни політичних устроїв країни. Ви дізнаєтесь, що таке різдвяний павук, чому кияни ховали свої ялинки у шафи та чи можливо зробити ялинку з гусячого пір‘ячка.

На виставці щодня будуть проводити екскурсії наукові співробітники Музею історії міста Києва та Державного музею іграшки. Саме від них ви дізнаєтесь, як за ялинковою прикрасою впізнати епоху та чи є у вашій власній різдвяній скрині справжні скарби.

Також на вас чекають:

  • Майстер-класи з виготовлення іграшок у найрізноманітніших техніках від провідних художниць Державного музею іграшки
  • Воркшоп із каліграфії із підписом вітальних листівок початку ХХ століття
  • Майстер-клас із виготовлення свічок
  • Майстер-клас зі створення різдвяного дідуха.

Мріємо, щоб ця виставка стала must-visit місцем для усіх киян та гостей міста в цей передноворічний час бо нам точно, є чим здивувати!” – кажуть у музеї.

  • Виставка триватиме з 15 грудня 2022 до 29 січня 2023.
  • Графік роботи: щодня з 12:00-19:00, каса працює до 18:30.
  • Вартість квитків: 100/50 ₴ (повний/пільговий).
  • Місце: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.