У Києві відбувся І Український військовий забіг

У центрі Києва за ініціативи Збройних Сил України відбувся перший Український військовий забіг MILITARY RUN UA, пише Армія Інформ.

Захід приурочили до 30-річчя Збройних Сил України задля об’єднання нації довкола своїх захисників.

Унікальність його в тому, що це перший у сучасній Україні та й загалом у Європі благодійний забіг під егідою армії, яка бере участь у війні із агресором на своїй території.

Як і сподівалися організатори забігу, кількість його реальних учасників перевищила число заявників. Усього від Маріїнського палацу на дистанції у 5 та 10 кілометрів в особистому і командному заліку стартувало 1100 бігунів. Серед них були і Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний та його заступник Євген Мойсюк.

Кістяк забігу становили діючі військовослужбовці Збройних Сил України з усіх їхніх видів, родів військ та сил. Підтримували українських братів по зброї своєю участю у подоланні марафонських дистанцій військовослужбовці з Литви, Великої Британії, Канади, США та Швеції.

Ідея проведення військового забігу виникла з огляду на популярність подібних заходів за кордоном. Найвідомішим є Марафон морської піхоти у США Marine Corps Marathon, у якому брали та беруть участь і українські військовослужбовці та ветерани війни.

Перші місця посіли:

  • В особистому заліку на дистанції 10 кілометрів серед жінок — Вікторія Оксенюк, серед чоловіків — Ігор Панченко.
  • В особистому заліку на дистанції 5 кілометрів серед жінок — Анна Деуль, серед чоловіків — Степан Коновал.
  • У командному заліку на дистанції 10 кілометрів 1–3 місця вибороли, відповідно, команди Національної гвардії України, Повітряних Сил та Сухопутних військ ЗСУ.

Джерело: “ШоТам”