У Києві відбулася акція із закликом врятувати захисників Маріуполя

3 травня у столиці України відбулася акція на підтримку Маріуполя. На Майдан Незалежності вийшли люди із закликом до світу та ООН врятувати бійців, які з початку війни боронять місто під вогнем.

Про це повідомляє Київ media з посиланням на Суспільне.

На акцію прийшли переселенці, які змогли виїхати з Маріуполя, ті, чиї родичі досі лишаються в оточеному місті, а також жінки та дівчата, чиї чоловіки та наречені воюють в Маріуполі, зокрема на “Азовсталі”.

“Ми не знаємо, як ще кричати на увесь світ, щоб на Маріуполь звернули увагу. На жаль, не всі розуміють масштабність цієї катастрофи. Не всі розуміють, що кожного дня там помирають люди. Наші хлопці не їдять по декілька днів, тому що всю їжу віддають цивільним та дітям в першу чергу”, — розповідає Юлія, чий чоловік — морський піхотинець 36 окремої бригади з Миколаєва — зараз на “Азовсталі”. Сама вона змогла евакуюватися з дитиною до Вінниці.

Євгенія та її п’ятирічний син Тимофій теж змогли виїхати з Маріуполя 15 березня, тоді як її чоловік залишився воювати на “Азовсталі”.

Чоловік Валентини також в Маріуполі — з 21 лютого, зв’язку із ним немає, телефон вкрали російські військові та періодично писали родині, що чоловік “200-ий”.

Учасники акції наголошують, що бійці — це теж люди, і вимагають від світу організації екстракції, тобто вивезення військових на територію третьої держави.

“Нам не потрібні герої посмертно”, — кажуть родичі українських військових.

3 травня російські війська в Маріуполі почали штурм “Азовсталі”, де перебувають цивільні та українські військові, зокрема полк “Азов”.