У Києві відбулась акція протесту з вимогою закрити телеканал «НАШ»

У Києві увечері 2 лютого відбулась акція протесту під стінами будівлі телеканалу «НАШ» на вулиці Жилянській. Люди звинувачували його у співпраці з Росією та вимагали закрити.

Про це повідомив з місця події журналіст Богдан Кутєпов.

В акції взяли учать близько сотні людей. Протестувальники наклеїли на будівлю телеканалу велику наліпку з написом «Армія Росії», а також викрикували гасла: «Мураєва (керівника каналу Євгена Мураєва — ред.) — на нари» і «Закрийте вашу помийку».

Учасники акції звинувачують телеканал у роботі на спецслужби Росії та антиукраїнській пропаганді.

Водночас співробітники телеканалу з-за паркану увімкнули в колонках запис із закликом не брати участь у «проплачених мітингах американського інвестора Джорджа Сороса». А в етері «НАШ» ведучі та гості студії називали акцію «дикістю» і результатом «зовнішнього управління».

Вимога закрити телеканал

У січні 2022 року петиція про застосування санкцій та припинення мовлення телеканалу «НАШ» зібрала необхідні 25 тисяч підписів. Її має розглянути президент Володимир Зеленський.

Автор петиції — активіст Сергій Стерненко. Він зазначає, що власник телеканалу Євгеній Мураєв в ефірі заперечував факт російської агресії, називав війну на Донбасі «громадянською». Також активіст наводить, що на ефір телеканалу запрошували представника бойовиків Родіона Мірошника, а також інших проросійських гостей.

Нагадаємо, у вересні 2021 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до Окружного адмінсуду Києва анулювати ліцензію на мовлення телеканалу «НАШ 365» (логотип «НАШ»). Перед цим Нацрада виявила в ефірах телеканалу розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі, а також ненависть у висловлюваннях.

Крім того, наприкінці квітня 2021-го на «НАШ» наклали два штрафи — за участь в ефірі представника «ЛНР», який ставив під сумнів територіальну цілісність України, а також за заклики до ворожнечі у відеоролику «Наша (не)залежність? НАШ покаже».

Джерело: “Громадське”