У Києві в червні жінки вдвічі більше звертались по допомогу через насильство

У Києві протягом червня кількість жінок і дітей, які перебували в кімнатах кризового реагування через насильство, зросла більш ніж удвічі. Показники фізичного насильства виросли на 5%, економічного – на 4%, психологічного насильства – на 3%

Про це, як передає “КиївВлада”, йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, у червні на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло понад 1 400 звернень.

“У кімнатах кризового реагування протягом червня перебували 27 людей, із них 15 жінок і 12 дітей. Цей показник зріс більше ніж удвічі. З одного боку це – невтішна тенденція. Водночас це також свідчить, що люди у складних життєвих ситуаціях знаходять допомогу і підтримку в нашій мережі закладів протидії та запобігання насильству. Кількість консультацій мобільними бригадами щодо домашнього насильства теж зросла – на 5%. Показники фізичного насильства виросли на 5%, економічного – на 4%, психологічного насильства – на 3%”, – зазначила заступниця голови КМДА.

За її словами, протягом травня до Служби “Телефон довіри” надійшло понад 1 400 звернень, зокрема 581 – щодо домашнього насильства. 154 дзвінки надійшли від чоловіків. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги протягом місяця надали 241 консультацію, а у притулку перебували 12 людей (8 жінок і 4 дітей).

“Якщо ви або хтось із ваших близьких постраждали від насильства чи опинились у загрозливій ситуації, обов’язково звертайтеся до фахівців. Вам нададуть консультацію та допомогу, а за потреби мобільна бригада перевезе до безпечного місця”, – наголосила Марина Хонда.

Міська служба телефону довіри працює абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами:

  • 15-00 (зі стаціонарного);
  • 044-272-15-00 (із мобільного).

Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресами: вул. Юрія Іллєнка, 20 та вул. Райдужна, 6-А.

Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру: у соцмережі Facebook та застосунку Instagram.