У Києві скінчилися місця на цвинтарях

Через кілька років в Києві буде ніде ховати людей. Столичні кладовища переповнені, а про відкриття нових – мови не йде.

З 1992 року в Києві не відкрилося жодного нового кладовища. З існуючих – всього одне відкритого типу, але воно знаходиться в 45 км від міста. Решта або вже закриті, або відкриті для пільговиків, воїнів АТО, діячів культури, або заброньовані для «обраних».

Єдина можливість бути похованим в місті – це родичі. Померлого можуть до них підхоронити. Навіть, якщо у вас є проблеми з документами підтверджують родинні зв’язки, завжди можна домовитися з адміністрацією кладовища.

Ціна питання – близько тисячі доларів, в залежності від «престижності» кладовища.

Також є можливість поховання на сільському кладовищі, але тільки, якщо є сільська прописка. Городянам же доведеться заплатити 10 тис гривень за місце. З огляду на вартість похоронних послуг, велику відстань від міста і ціну за саме місце – похорони перетворюються у вкрай дорогий захід.

Все це змушує родичів вибирати кремацію.

Таке рішення їм дається не легко так як це виходить за рамки українських традицій. Кремація і подальше поховання урни з прахом в столиці коштує в два рази дешевше, ніж звичайні похорони. Однак, тут родичам загиблого доведеться стати в чергу – в Києві крематорій всього один. До того ж, вже більше 30 років, він знаходиться в аварійному стані, що часто призводить до технічних труднощів в роботі.

https://politeka.net/ua/news/society/827158-v-kieve-net-mesta-dlja-mertvyh-skoro-nelzja-budet-gotovitsja-k-zemle/