У Києві продовжується блокування будівлі кваліфікаційної комісії суддів

Будівлю Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) у Києві вже другий день поспіль блокують молоді люди спортивної зовнішності, повідомляє “УНІАН“. Один з присутніх заявив про те, що вони представляють організацію “Чесна країна” і вимагають відставки голови ВККС Сергія Козьякова, а також його заступника Станіслава Щотки.

Повідомляється, що на місці присутні близько 10 поліцейських, які, по суті, не втручаються в події. Молоді люди вибірково не допускають в будівлю членів ВККС і суддів, які прийшли на кваліфікаційне оцінювання.

За даними видання, у вівторок вчергове не з’явилися на тестування майже всі судді Окружного адмінсуду Києва. Прийшли тільки Любов Маруліна, Марина Бояринцева і Тетяна Шейко, вони вже приступили до складання тестів.

Щодо інших суддів комісія не знає, чому ті знову не прийшли. У ВККС відзначили, що минулого разу судді надіслали лікарняні листи. Тим часом адвокат Роман Маселко повідомляє у Facebook про те, що відсутні судді нібито знову захворіли.

Нагадаємо, 15 травня Окружний адміністративний суд Києва виніс рішення щодо припинення повноважень голови ВККС Сергія Козьякова і його заступника Станіслава Щотки. Водночас Вища кваліфікаційна комісія суддів наполягає на тому, що судді не мали підстав для відсторонення Козьякова від посади.

За тиждень до цього 34 судді ОАСК не з’явилися до кваліфікаційної комісії для оцінювання. Свою відсутність вони пояснили хворобою та надіслали 34 медичні довідки, які кваліфікаційна комісія не має права спростовувати або перевіряти. Причину неявки визнали поважною, суддям призначили інший день складання іспиту – 21 травня.

https://dt.ua/UKRAINE/u-kiyevi-prodovzhuyut-blokuvati-budivlyu-kvalifikaciynoyi-komisiyi-suddiv-311945_.html