У Києві поляки відзначили 100-річчя незалежності Польщі

В українській столиці місцеві поляки святкують 100-річчя відновлення незалежності Польщі. У рамках цього заходу вони побували на польських могилах. Увечері, натомість, тут відбудеться урочистий концерт за мотивами фрагментів опери Іґнаци Яна Падеревського, повідомляє Польське радіо.

Представники польської меншини й дипломати, які працюють у Києві, побували на могилах польських жертв з так званого українського катинського списку в Биківні, а також співвітчизників на Байковому кладовищі, у тому числі польських солдатів, що загинули в Польсько-більшовицькій війні. Про те, що сьогодні минає сто років з відновлення незалежності, нагадує також великий банер з гаслом «Niepodległa» на будинку польського посольства. Поляки взяли також участь у месі на знак подяки в київському римо-католицькому костелі св.Олександра.

Як підкреслює очільник Спілки поляків України Антоні Стефанович, цьогорічний День незалежності – це справжнє свято: «Ми почуваємося насправді чудово, бо це насправді найбільше свято для поляків з усього світу, а не лише для польських громадян».

Увечері в Національній опері України в Києві з нагоди сотої річниці відновлення Польщею незалежності відбудеться прапрем’єра спектаклю «Повернення Манру» за мотивами опери «Манру», написаної одним з отців польської незалежності – Іґнаци Яном Падеревським.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко привітав поляків із Днем незалежності: «З нагоди 100-річчя відновлення незалежності бажаю дружній Польщі миру, добробуту і процвітання!»

http://k-z.com.ua/ukrayna/ukraina-es/48584-u-kievi-polyaki-vidznachili-100-richchya-nezalezhnosti-polshchi