У Києві покажуть документальний фільм-спогад про художницю Аду Рибачук

Фонд «Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка» (АРВМ) проведе показ біографічного фільму-історії української режисерки Ксенії Кравцової «Шелест кроків» про життя і творчість пари видатних художників-монументалістів.

Документальну стрічку можна буде переглянути 11 травня о 19:00 у музеї-майстерні АРВМ (Малопідвальна, 10-Б).

Вхід — за донат від 150 грн. Кількість місць обмежена, тому потрібно зареєструватися за посиланням.

«Шелест кроків» — стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про Парк пам’яті на Байковому цвинтарі та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельніченка і про його нескінченну love story з Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те, що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в один бік.

 

  • Ада Рибачук пішла з життя 21 вересня 2010 року, Володимир Мельніченко — 19 квітня 2023-го. Вони підписували свої роботи загальними ініціалами — АРВМ. Головна робота їхнього життя — «Парк пам’яті» на Байковій горі, величний за своїм розміром та задумом проєкт, якому вони присвятили 13 років життя. Серцем цього комплексу був величезний барельєф Стіна Пам’яті — знищений радянською владою.
  • У 2021 році режисерка Аліна Маточкіна зняла документальний фільм про українську художницю Аду Рибачук «Ада». «Процес зйомок відбувався майже завжди дуже спокійно. Десь близько року я просто приходила, ставила камеру, і ми з Володимиром пили чай. Він розповідав мені історію їхнього життя. У мене не було чіткого розуміння, що я роблю, тому просто слухала, намагалася усвідомити і придумати, як це все показати. Поступово Володимир довірився мені більше, і це відображається у відео. В останні роки я могла просто перебувати з камерою поруч, і він мене абсолютно не помічав, що дуже важливо для документального кіно», — розповіла режисерка.

Фото: Фонд «Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка»

 

Джерело: DIVOCHE.MEDIA