У Києві хочуть об’єднати психлікарні, туберкульозні та венерологічні диспансери

У Києві хочуть об’єднати лікарні, які лікують від туберкульозу, шкірно-венерологічних захворювань, і ті, які надають психіатричну допомогу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, на сайті Київської міської ради з’явився проект рішення про реорганізацію медзакладів, які лікують хворих на туберкульоз.

Зазначається, що окремо кожна лікарня може підписати договір з Нацслужбою здоров’я лише на обмежений пакет послуг. При цьому вони отримають малу кількість грошей, яких не вистачить на виживання.

Планується Київський міський протитуберкульозний диспансер №1, Київську міську туберкульозну лікарню №1 з диспансерним відділенням, і Київську міську туберкульозну лікарню №2 приєднають до комунального некомерційного підприємства “Фтизіатрія”.

Після цього лікувальні установи стануть комунальним некомерційним підприємством, яке отримає назву “Київський фтизіопульмонологічний центр”.

Також є проекти рішень про об’єднання шкірно-венерологічних установ охорони здоров’я Києва та установ з надання психіатричної допомоги. Без реорганізації не зможе працювати Київський міський центр судово-психіатричної експертизи та центр трудової реабілітації.

Подібні рішення мають прийняти по всій країні. Об’єднання закладів – це вимога другого етапу медичної реформи. При цьому всі рішення про злиття повинен погодити Антимонопольний комітет. В даний час всі проекти про реорганізацію тільки надійшли на розгляд до Київради.