У Києві грандіозний переплив Дніпра зібрав сотні пловців

Суботнім ранком, 7 липня, близько 400 спортсменів та аматорів зібралися на Трухановому острові, аби взяти участь в «Історичному перепливі Дніпра».

Свято води організувало Держводагентство, за підтримки Мінприроди. Співробітники водної поліції,  Київського рибоохоронного патруля та міської служби порятунку (КАРС) страхували пловців на воді. Заплив присвятили Дню Дніпра-2018. Мета заходу – стан Дніпра та його екологічні проблеми.

А підтримка рятувальників була більш ніж затребуваною: учасники мали проплисти понад 500 метрів (з Труханового острова на 10-ий причал Поштової  площі). Пливли групами, по чотири запливи. До непростого змагання зголосилися як професійні пловці, так і аматори. Учасники попередньо реєструвалися на подію.

Декільком з учасників знадобилась допомога рятувальників, для того щоб дістатися фінішу, – додали в рятувальній службі.

Варто відзначити, що загальна кількість учасників за даними різних відомств відрізняється. Так, загалом йшлося про 300-400 спортсменів.

Профільні державні відомства об’єдналися навколо цієї події заради привернення уваги до екологічних проблем головної водної артерії України. Гаслом непростого для пловців марафону стало: «Чистий Дніпро починається з тебе».

З кожним роком вода в річці Дніпро забруднюється все більше та більше. Причиною того є фосфати, нітрати, викиди сміття несвідомими відпочивальниками та рибалками, – наголосили в Рибоохоронному патрулі.

Після завершення змагання цьогорічний День Дніпра відсвяткували також танцювальним флешмобом та конкурсами. Також проводилася інформаційна кампанія задля роз’яснення відвідувачам заходу шкідливості для водойм використання фосфатовмісних пральних порошків.

Якість води в Дніпрі викликає стурбованість у містян. Задля поліпшення стану та привернення громадської уваги екологічні організації у рамках форуму в 2002 році запропонували проводити Дні Дніпра. Наразі цей захід не закріплений у календарі на законодавчому рівні. Однак вже традиційно його відзначають у першу суботу липня.

https://vechirniykiev.com.ua/news/u-kyyevi-hrandioznyy-pereplyv-dnipra-zibrav-sotni-plovtsiv