У Києві екоактивісти заявляють про масові вирубки міських лісів

Екоактивісти б’ють на сполох, запевняючи що за 15 років лісники зрізали майже 2,5 тисячі гектарів столичних лісів. Продовжують знищувати зелені насадження і сьогодні. Натомість у лісгоспах запевняють: вирубки є необхідними, адже без них дерева сохнуть і хворіють.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

На перший погляд, у лісі біля Києва – такий собі райський куточок: височезні сосни, яким уже під 90 років, пташиний спів і свіже повітря. Та варто лише трохи пройтися вглиб, і картину змінюють свіжі пеньки, сухе гілля та залишки величезного згарища.

«Це грубе порушення правил санітарного утримання лісів України. Таким чином спалюють не лише залишки вирубок, а й підлісок, мурашники і ґрунт», – каже еколог Ігор Кирикевич.

Ділянку лісу зрубали два тижні тому. Лісники ж запевняють: її необхідно було ліквідувати.

«Бачимо дерева, які вже відмерли, відпрацьовані короїдом. Вони є осередками шкідників ще й становлять велику загрозу для відпочивальників. Ці дерева з часом можуть падати», – запевняє директор Дарницького ЛПГ Михайло Явний.

Та короїди – не єдина біда, проти якої доводиться боротися. Насадження руйнують і плодові тіла грибів. Саме такі дерева треба вирізати якнайшвидше.

Однак активісти, які прибули на місце свіжої вирубки, запевняють: нічого схожого там не бачили. Як доказ показують одне дерево, яке так і залишилося на місці вирубування.

«Там не має жодних дірок від короїдів», – демонструє деревину директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Екологи ж незадоволені і молодими насадженнями. Кажуть, дерева саджали абияк.

«Тут немає пташиних гнізд, та й де їм тут гніздитись? Мурашників тут також немає і не буде ще років двадцять. Та, якщо немає птахів, значить не буде кому боротися зі шкідниками», – обурюється Ігор Кирикевич.

Згодом знімальна група побачила ще одну лісову ділянку, де мали би рости молоді деревця. Старі ж зрубали років п’ять тому. Однак «молодняку» прижилось небагато. Тож екоактивісти впевнені: хтось добряче заробив на цих соснах. Як доказ демонструють товарно-транспортні накладні. Вони практично однакові, мають лише невеличку відмінність.

«Одна з них йде на дрова, там сума – тисяча з копійками. А от на іншій ціна вже – понад вісім тисяч. Тобто 7 тисяч йде в кишеню», – підраховують активісти.

У лісовому господарстві ж переконують: такого бути не може.

«У нас немає такої ціни», – запевняв Михайло Явний.

У міських лісах рубати дерева на продаж суворо заборонено. Та контролювати діяльність лісівників сьогодні нікому. Адже будь-які інспекції та перевірки наразі заборонені.

https://zik.ua/news/2018/08/01/u_kyievi_ekoaktyvisty_zayavlyayut_pro_masovi_vyrubky_miskyh_lisiv_1378033