У космосі виявлено “зірку-вампіра”

Космічний корабель НАСА “Кеплер” був розроблений для пошуку екзопланет шляхом пошуку зірок, які тьмяніють. На щастя, той же дизайн робить його ідеальним для виявлення інших астрономічних перехідних процесів – об’єктів, які згодом стають яскравішими або тьмяніше. Новий пошук архівних даних Кеплер виявив незвичайний супер-вибух від раніше невідомої карликової нові.

Розглянута зоряна система складається з білої карликової зірки з коричневим карликовим супутником, масою приблизно у одну десяту менше, ніж у білого карлика. Білий карлик – це час, що залишився ядро старіючої зірки, схожої на Сонце, і містить у собі матеріал на земній кулі розміром з Землю. Коричневий карлик – це об’єкт з масою від 10 до 80 Юпітерів, який занадто малий для ядерного синтезу.

Коричневий карлик оточує зірку білого карлика кожні 83 хвилини на відстані всього 250 000 миль (400 000 км) – приблизно на відстані від Землі до Місяця. Вони так близько, що сильна гравітація білого карлика знімає матеріал з коричневого карлика, висмоктуючи його сутність, як вампір. Це один з перших таких випадків, які вдалося виявити вченим.

Джерело: https://techno.znaj.ua/291650-u-kosmosi-viyavleno-pershu-v-svoyemu-rodi-zirku-vampira