У Києві вводять заборону на шашлики

Штраф — за шашличок. Із першого квітня киянам смажити будь-що на вогні, та ще й у лісопаркових зонах — заборонено. Крім того, заїхати на авто теж буде неможливо — скрізь встановлять шлагбауми. За порушення — немаленьке покарання — 1500 гривень. Для чого потрібні нові правила? І де можна буде влаштувати пікнік — і не порушити закону? 

Розпізнати територію, де вам все ж таки вдасться приготувати шашлики, відпочити й не бути при цьому оштрафованими — легко. Тут розвішані ось такі таблички із закликом «Бути людиною» й прибирати після себе сміття, тим паче, що є куди.

Таких чистих місцин у Києві вже 38. Вони розташовані переважно на околицях. Знайти повний список, адреси та карти проїзду можна на сайті Київзеленбуду. І ці явки/паролі варто запам’ятати. Бо якщо ви розведете багаття на шашлики за межами цих зон — готуйте гроші. На штраф.

А все тому, що зараз починається пожежо-небезпечний сезон. Тож із 1 квітня в’їзд до лісопаркових зон перекриють шлагбаумами. Тут патрулюватимуть полісмени. Та от чи вистачить місця всім любителям пікніків у спецзонах?

Сергій Сімонов, керівник Київзеленбуду:

— Если они будут загружены, то мы будем создавать новые, и при этом это дешевле, чем нести убытки от пожаров в лесах.

Відпочинок на цих територіях безкоштовний й повинен бути комфортним. Без сміття та пожеж.

Іван Маскіс, співробітник Київзеленбуду:

— Ця зона обладнана накриттями від негоди, сміттєбаками. На цих зонах знаходиться людина, що постійно спостерігає за тим, як поводяться люди з багаттям, чи не залишаються вогнища.

Саме через покинуті багаття, купи пластикового посуду та сміття торік лише в Києві було майже тисячу міні-пожеж. А кілька були настільки масштабними, що вогонь гасили кілька діб! Нині ліси та парки, відпочинок в яких заборонять — перекопують.

Такі мінералізовані смуги необхідні, аби вогонь не поширювався.

Джерело: socportal.info

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply