У Києві пройшов етнографічний фестиваль

Презентація фестивалю відбулася в одному у з центральних парків столиці на Нивках, зібравши близько тисячі киян.

«Київ – серце України» – новий благодійний проект, що стартував напередодні свята Покрови. Його організаторами стали Національна бібліотека України для дітей, Фонд «Рідна країна», громадська організація «Муніципальна ліга Києва» та Київський осередок партії «Батьківщина», які бажають внести вклад у патріотичне виховання киян і відродити силу територіальної громади міста.

Для цього в парку під відкритим небом влаштували справжнє «містечко всього українського» – майстер-класи, козацькі змагання, конкурси для дітей і дорослих, виступи дитячих колективів. Особливу роль в організації фестивалю зіграли читачі та колектив Національної бібліотеки України для дітей, чия допомога – це неймовірна кількість творчих конкурсів для дітей, студій і забав.

«Ми постаралися все зробити душевно і весело, не забуваючи при цьому нашу головну мету – показати, що бути українцем і відчувати свою ідентичність необхідно для збереження своєї країни і для її майбутнього процвітання. Також, ми дуже сподіваємося, що наші фестивалі посприяють єднанню киян, нагадають про роль і велич громади у процесах місцевого самоврядування. Адже від любові кожного з нас до свого міста залежить його доля, його сьогодення та майбутнє», – вважає один з організаторів етнофестивалю, голова громадської організації «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко.

Одним з яскравих моментів свята гості фестивалю назвали дегустацію українського борщу: його варили три команди борщеварів з Солом’янського, Шевченківського та Оболонського районів Києва (команда з Оболоні та її ідеолог, народний депутат Олександр Бригинець стали спеціальним гостем турніру). Було зварено більше ніж 300 літрів страви, якою пригощали всіх бажаючих.

Наступний фестиваль «Київ-серце України» організатори планують провести через місяць вже в іншому місці столиці, запросивши на нього народних майстрів, відомі співочі столичні колективи та змінивши борщові гостини на іншу національну страву.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply