“У Каталонії немає короля!” Каталонці не здаються

Багатотисячна демонстрація на вулицях Барселони супроводжувалася спаленням портретів короля Іспанії Філіпа VI, протестуючи проти його візиту до Каталонії. Про це повідомляє ВВС, передає УНН.

“Протестувальники розпалили вогонь на одній з головних вулиць, де спалили фотографії короля. Деякі стукали по кухонним горщикам і скандували: “У Каталонії немає короля!”, – йдеться у повідомленні.

Нова хвиля протестів у Каталонії триває з жовтня цього року, коли одного з лідерів каталонців  Оріоля Жункераса засудили до 13 років в’язниці.

10 листопада в Іспанії відбудуться дострокові вибори до парламенту, спрямовані на вихід з політичної кризи, яка виникла після виборів у квітні 2019 року. Це будуть вже четверті вибори в країні за останні чотири роки.

У понеділок до протестів каталонських демонстрантів приєдналися члени трьох основних “незалежницьких” партій регіону. Каталонська адміністрація закликала всіх учасників демонстрацій зберігати стриманість.

На противагу мітингів прихильників незалежності, регіональні лідери партій, які хочуть зберегти єдність з Іспанією, провели власні публічні заходи, однак які зібрали в рази менше учасників.

Як повідомлялося раніше, в.о. прем’єра Іспанії Педро Санчес нещодавно зухвало заявив, що Каталонія ніколи не буде незалежною державою.