У Франції введено надзвичайний стан

Президент Франції Емануель Макрон заявив про введення у країні надзвичайного стану.

Про це він заявив під час телезвернення. Серед іншого, Макрон заявив, що засуджує насильство частини протестуючих. “Ніякий гнів не виправдовує атаки на поліцію”, – вважає він.

Разом із тим, Макрон визнає, що розуміє гнів і обурення французів, насамперед – пенсіонерів та багатодітних батьків. “Ми дуже повільно просуваємося на шляху до благополуччя”, – резюмує президент.

За словами Макрона, вже з травня наступного року року мінімальний розмір оплати праці зросте на 100 євро, а для тих, хто заробляє менш, аніж 2 тис євро на місяць, будуть введені податкові пільги. До того ж – відміняється оподаткування понаднормових робочих годин.

Макрон також загадав відмінений ним податок для найбагатших громадян, введений попереднім президентом Франсуа Олландом. Макрон вважає, що цей податок призвів лише до податкової еміграції, проте не виключає його заміни у вигляді податку на люксову нерухомість. “Сьогодні ми повинні відновити наш загальний соціальний проект в ім’я Франції, в ім’я Європи”,- резюмує він.

Президент заявив про введення надзвичайного стану, проте не став пояснювати його детелей. Також анонсуються заходи із створення нових робочих міст, протидії податковим ухилянням та захисту екології – їх президент планує обговорити із мерами французьких міст.

“Єдине, про що я дбаю – це ви”, – цими словами президент завершив свій виступ.

https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/12/10/7090488/