У Барселоні понад 100 тисяч людей вийшли на ходу за незалежність Каталонії

У Барселоні 11 вересня відбулася масштабна хода прихильників незалежності Каталонії від Іспанії. До заходу приєдналися понад 100 тисяч людей.

Про це повідомляє “Громадське”,  посилаючись на Reuters.

Мітинг організувала організація «Каталонські національні збори» (ANC). Захід приурочили до національного дня Каталонії, який щорічно відзначають 11 вересня.

За інформацією поліції, ходу відвідали 108 тисяч людей. Натомість ANC заявляє, що до події долучилися 400 тисяч людей. А втім, це не рекордний показник — у 2019 році акцію відвідали приблизно 600 тисяч людей.

Ця акція стала першою після того, як у червні іспанська влада помилувала дев’ятьох лідерів руху за незалежність регіону. Деякі із них навіть взяли участь у ході.

Як пише Reuters, ця акція відбулася у період відносно невисокої напруги між Барселоною і Мадридом. А все через те, що центральний та регіональний уряд виступили за діалог, попри протилежні погляди на незалежність.

Очікується, що зустріч представників двох урядів відбудеться наступного тижня у Барселоні. Там мають відновити переговори щодо політичної кризи у Каталонії, які припинили з лютого 2020 року.

Що передувало?

У жовтні 2017 року в Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

Того ж місяця Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.