У Антарктиді зафіксовано рекордні 20 градусів тепла

В Антарктиді на острові Сімор (Сеймур) зафіксували рекордні 20,75 градусів тепла за Цельсієм. Про це повідомляє УНН із посиланням на The Guardian.

“В Антарктиці вперше зареєстрована температура більше 20°С, що викликає побоювання з приводу нестабільності клімату в найбільшому в світі сховищі льоду. Температура 20,75°С була зареєстрована бразильськими вченими на острові Сімор 9 лютого, і була майже на цілий градус вищою, ніж попередні 19,8°С, отримані на острові Сігні в січні 1982 року. Варто відзначити ще один недавній температурний рекорд: 6 лютого аргентинська науково-дослідна станція Есперанса зафіксувала 18,3°С, що було найвищим показником на континентальному Антарктичному півострові”, – пишуть у виданні.

Вчені, які збирають дані зі станцій віддаленого моніторингу кожні три дні, описують новий рекорд як “неймовірний і ненормальний”, а також відзначають, що масове танення крижаного покриву Антарктики привело до підвищення рівня моря на три метри 120 тисяч років тому.

“Ми спостерігаємо тенденцію потепління на багатьох об’єктах, які ми відстежуємо, але ми ніколи не бачили нічого подібного”, – розповів бразильський учений Карлос Шефер.

Він також зазначив, що температура Антарктичного півострова, частиною якого є і Сеймур, була нестійкою протягом останніх 20 років. І після охолодження в першому десятилітті цього століття він швидко прогрівся.