Тварини, які покинули нас назавжди за останнє десятиліття

За останні 10 років у світі повністю вимерли чотири види диких тварин. Представники ще чотирьох видів повністю зникли з дикої природи. Про це пише видання Bloomberg.

Серед повністю зниклих тварин:

– Лісовий сцинк на острові Різдва, різновид ящірки. Останній відомий представник цього виду на імʼя Гамп помер 31 травня 2014 року.

– Лялечка Charco Palma – різновид дрібної риби сімейства Cyprinodontidae, який мешкав у Мексиці.

– Піпістрелле з острова Різдва – різновид кажана, який мешкав лише на острові Різдва. Востаннє представника цього виду помітили ще в 2009 році, після того не було знайдено жодного кажана цього виду попри інтенсивні пошуки.

– Абінгдонська слонова черепаха – підвид Галапагоської черепахи. Мешкала на острові Пінта (Галапогоські острови), тому має ще назву велетенська черепаха острова Пінта. На кінець ХХ століття підвид було майже знищено через полювання. Останній представник – черепаха на імʼя Самотній Джордж – помер у 2012 році.

Види тварин, які вимерли в дикій природі:

– Гекон з острова Різдва, або гекон Лістера – різновид ящірок сімейства Gekkonidae, був невеликий за розміром – лише до 5 см.

– Шаблерога антилопа, або сахарський орікс – різновид антилоп, які населяли степи та пустелі Північної Африки. Їхня висота могла сягати трохи більше за метр, шерсть світла, майже біла. Раніше вони населяли всю Сахару, проте їхня кількість різко скоротилася через полювання. Останнього дикого орікса бачили ще наприкінці XX століття.

– Жаба Кіхансі – різновид жаб, що мешкали поблизу водоспаду біля річки Кіхансі в Танзанії. Вони водилися лише на площі 0,02 кв. км – найменший ареал проживання серед хребетних. Їхня популяція налічувала понад 17 тис. особин, поки в 1995 році не розпочалося будівництво греблі, яка позбавила жаб доступу до прісної річкової води.

– Гавайський крук – різновид птахів, який був поширений на Гавайських островах. Вид постраждав від масштабної зміни середовища проживання, зокрема скорочення підліску в результаті діяльності диких копитних, лісозаготівлі, сільського господарства та втрати запилювачів. Також на скорочення виду вплинуло і полювання, адже наприкінці XX століття їх відстрілювали як шкідників. У 2002 році зникли два останніх птахи у Гавайському національному заповіднику.